מפלים

תענוג לחשוב על התחושה של אנשים בכיסאות נוח מול מפל מים, מפל מים גדול. חלקם שרועים בעיניים עצומות, חלקים נראים בוהים במים היורדים על קיר הזכוכית, אור סגול חלש מרצד מאחור, שקט באוויר, רק צליל מים עדין ומרגיע נשמע.

האנשים בכיסאות הנוח מול מזרקת המים אין קשר בניהם והם מצטופפים זה ליד זה רק כדי לשבת ולהירגע וחלקם אף נראים במצב קסום. השילוב  בין מראה של מים גולשים בזרמים קלים החופפים זה את זה ובקצב קבוע של זרימה ביחד עם צליל מים של נפילות טיפות קטנות יוצר מצב מהפנט ומרגיע. תופעה דומה ראיתי בקניון הומה אדם בחיפה, מול מזרקת מים הבנויה בצורות אליפסות קרמיקה ומים היורדים מצורה אחת לשנייה בצורה של החלקה (מראה מהמם יותר אף ממפל מים זכוכית) ומים המפכפכים מראש המזרקה משמעים צליל עדין ומרגיע, מולם יושבים על ספסלים אנשים רבים הבוהים במראה הנפלא ושקט ורוגע ניכר על פניהם, כל זאת בניגודיות גמורה להמולת הקניון. מה הסוד של מפלי המים ומזרקות אלה? מזרקות מים ומפלי מים קיימים מסוגים רבים, אך רק חלקם הקטן יכול לגרום לנו לרגיעה נפשית, רוב המזרקות המוציאות סילוני מים או מזרקות קלאסיות בסגנון פעם, מים הנופלים הצידה בזרמים חדים, מזרקות נעות, כדורים נעים ממים וכדומה, כל אלה מזרקות ממש לא מרגיעות ואף רובם גורמים תגובה הפוכה לרוב האנשים.

מזרקות מרגיעות: מזרקות שהמים זורמים מהם בזרמים קטנים ורבים ויוצרים מראה הרמוני, קצב קבוע של זרימת מים המחליקים בצורה שווה על גוף המזרקה, צליל מים עדין של טיפות קטנות או פכפוך עדין, גוף המזרקה עשוי ממתכת ומשתלבים בו כדים או קערות דקורטיביות. מפל מים יכול יותר לתת משילוב נוי וכדי לחשוב גם על כך.